Architektura

Przedstawiamy materiały z kategorii Architektura:

Tubohotel w Tepoztlan (14 obrazków)

29.04.2012 o 01:41 - w Architektura
Projektanci tego niecodziennego zabudowania pokazują nam, że nawet niewielką przestrzeń można świetnie zagospodarować.
Tubohotel w Tepoztlan - 1

Największa budowla z drewna (11 obrazków)

26.04.2012 o 11:38 - w Architektura
Metropol Parasol w Sewilli jest sporych rozmiarów budowlą wykonaną z drewna. Na parterze mieści się muzeum archeologiczne, a na piętrach galerie handlowe. Na samym szczycie została ulokowana restauracja z widokiem na miasto. Autorem projektu jest niemiecki Architekt Jürgen Mayer-Hermann.
Największa budowla z drewna - 1

Neuschwanstein (15 obrazków)

18.04.2012 o 08:24 - w Architektura
Jego fundatorem był król Ludwik II Bawarski. Pierwsze prace nad budową Neuschwanstein rozpoczęły się 5 września 1869 roku od zbudowania bramy wjazdowej. Następnie wzniesiono część mieszkalną, w skład której wchodziły pomieszczenia dla kobiet, wejście boczne i liczne wieże. Każda komnata została starannie dopracowana przez malarzy historycznych z całego kraju. Z całego pałacu można wyróżnić Salę Tronową, Sypialnię Króla oraz Salę Śpiewaków. Pierwsza z wymienionych komnat jest niemal w całości wypełniona złotem, podłogę zdobi mozaika. Niestety tron z kości słoniowej, który miał stanąć na podeście nigdy nie trafił do zamku.
Neuschwanstein - 1

Nowy dom Naomi Campbell (6 obrazków)

17.04.2012 o 17:56 - w Architektura
Wybudował go jej przyszły mąż, Władimir Doronin. Dom jest w kształcie oka Horusa i znajduje się na tureckiej wyspie Isla Playa.
Nowy dom Naomi Campbell - 1

Nawiedzony dom pani Winchester (19 obrazków)

17.04.2012 o 11:01 - w Architektura

Nieukończona rezydencja Sary Winchester, wdowy po Williamie Winchesterze, dziedzicu fortuny Olivera Winchestera. Jest jedną z atrakcji San José, stolicy hrabstwa Santa Clara stanu Kalifornia...

Nawiedzony dom pani Winchester - 1

Igloo w Alpach Szwajcarskich (10 obrazków)

16.04.2012 o 04:18 - w Architektura
W luksusowym ośrodku wypoczynkowym Whitepod w Alpach Szwajcarskich, znajdziemy wszystko, co niezbędne na zimowym urlopie. Jednak prawdziwą atrakcją kurortu są pody, czyli namioty w kształcie igloo...
Igloo w  Alpach Szwajcarskich - 1

Latający most z Leeuwarden (9 obrazków)

10.04.2012 o 06:46 - w Architektura
Latający Most znajduje się w Leeuwarden w Holandii. Fantastyczny zwodzony most postawiono aby ułatwić żeglugę miejskimi kanałami. Ogromne hydrauliczne ramię podnosi i trzyma w górze „kawał” drogi. Sposób w jaki rozwiązano podnoszenie mostu jest zupełnie unikalne a swym wyglądem przypomina rękę transformersów.
Latający most z Leeuwarden  - 1

Hity

Pomoc - sterowanie

Czy wiesz, że do poruszania się po Wohoho możesz wykorzystać kilka skrótów klawiszowych?
  • - losowy materiał
  • - następny materiał
  • - poprzedni materiał
  • - do góry

Korzystając z serwisu oświadczasz, że akceptujesz regulamin.

Wszelkie materiały w serwisie generowane są poprzez zautomatyzowany agregator publicznie dostępnych treści. Właściciel serwisu nie bierze za nie odpowiedzialności. Jeżeli któryś z obrazków należy do Ciebie i przeszkadza Ci, że znalazł się tutaj napisz do nas, podając w link do materiału oraz informacje, które potwierdzają, że posiadasz prawa do danego obrazka.