Ciekawostki

Przedstawiamy materiały z kategorii Ciekawostki:

Ogrody Heligan (39 obrazków)

21.11.2011 o 08:44 - w Ciekawostki

W Kornwalii, w okolicy wsi Mevagissey koło St Austell znajduje się jeden z najpopularniejszych ogrodów w Anglii zwany Zaginionym Ogrodem Heliganu. Ogródy rozciągały się na powierzchni około 81 ha. Ogrody od ponad 300 lat należały do rodziny Tremayne, którzy zatrudniali 22 ogrodników, z czego 16 zginęło w I wojnie światowej, co było przyczyną upadku ogrodów. Do dawnej sławy ogrody przywrócił Tim Smit z grupą przyjaciół, utrzymując je w dziewiętnastowiecznej konwencji. W ogrodach rosną kamelie, rododendrony i jedyne w Europie hodowle ananasów. Ogrody Heligan są pięknym a za razem przerażającym miejscem ponieważ w tych ogrodach można natknąć się na gigantyczne posągi.

Ogrody Heligan - 1

Plaża w Korei Południowej (12 obrazków)

19.11.2011 o 10:04 - w Ciekawostki

W Korei Południowej Pusano jest ośrodkiem nadmorskim i pochwalić się może licznymi plażami. Jedną z najładniejszych najwspanialszych plaży jest plaża Haeundae, przy której stoi szereg hoteli. Plaża ta jest bajecznie kolorowa i urokliwa. Każdego weekendu plaża oblegana jest przez tysięczną rzeszę ludzi chcących odpocząć i zażyć kąpieli wodnych. .

Plaża w Korei Południowej - 3

Lotnisko Gibraltar jest cywilno wojskowym portem lotniczym i jest położone 0,5 kilometra od centrum Gibraltaru. W 1939 lotnisko zostało założone wyłącznie do celów militarnych, dopiero w 1987 roku zaczęło obsługiwać linie cywilne. Lotnisko nad Gibraltarem każdego dnia przyjmuje wiele linii lotniczych i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że pas przecina główna ulica Winston Churchill Avenue. W czasie przylotów i odlotów główna ulica jest zamykana szlabanami a kierowcy i przechodnie mają samoloty na wyciągnięcie ręki.

Lotnisko w Gibraltarze- pas przecina drogę do Hiszpanii - 4

Do sprzedania wspaniały dom Iron Man'a (18 obrazków)

15.11.2011 o 19:35 - w Ciekawostki

Wspaniały trzy poziomowy dom wybudowany na wzgórzu z widokiem na ocean został wystawiony na sprzedaż za 25 milionów dolarów. Dom Tony’ego Starka filmowego Iron Mana posiada cztery sypialnie, sześć łazienek, bajeczne patio, olbrzymi basen i prywatną plażę. Willa ta została uznana za najlepszą filmową rezydencję.

Do sprzedania wspaniały dom Iron Man'a - 12

Wafah Dufour bin Laden urodziła się w USA. W wywiadach zawsze mówiła że z wujem ją nic nie łączy, a tak w ogóle to widziała go tylko raz. Wafah przyjęła całkowicie zachodni styl życia i od kilku lat robi zawrotną karierę jako modelka, piosenkarka i autorka tekstów.

Wafah Dufour - Siostrzenica Osamy bin Ladena - 2

Opuszczona rosyjska latarnia morska (21 obrazków)

13.11.2011 o 17:22 - w Ciekawostki

W czasach Związku Radzieckiego na północnym wybrzeżu wewnątrz koła podbiegunowego na rozległym obszarze liczącym tysiące kilometrów, wybudowano łańcuch latarni morskich. Latarnie te musiały być bez załogowe, ze względu na bardzo odległe pomiędzy nimi odległości. Inżynierowie radzieccy wybudowali małe reaktory atomowe, które nie potrzebowały szczególnego dozoru i same włączały się jak zachodziła taka potrzeba. W niedługim czasie, po upadku ZSRR, znaleźli się śmiałkowie, którzy nie patrząc na zagrożenie radioaktywne rozkradali co tylko mogli, włącznie z reaktorami.

Opuszczona rosyjska latarnia morska - 1

Słynne podwórze Shanghai (17 obrazków)

12.11.2011 o 15:29 - w Ciekawostki

Tutaj każdy zna każdego. I wszyscy wiedzą o sobie dosłownie wszystko. Ale to podwórko jest znane przede wszystkim ze wszystkich filmów akcji ze sztukami walki, które są tutaj kręcone.

Słynne podwórze Shanghai - 2

Nowe biuro Google w Moskwie (49 obrazków)

12.11.2011 o 04:20 - w Ciekawostki

W Centrum Moskwy przy ulicy Bałczug 7. na czwartym piętrze biurowca klasy „ A „ Bałczug Plaza. Firma Google wynajęła całe piętro o powierzchni 2600m2, na bajeczne biuro, gdzie oprócz miejsc pracy znajduje się recepcja, 18 sal konferencyjnych, 2 gabinety masażu, kilka pryszniców, wc, kawiarnia i mini kuchnia. W holu znajduje się stół do tenisa oraz rzutnik i ekran, po to by w wolnym czasie można było pograć w gry video. Biuro pracuje całodobowo a pracownicy nie mają normowanego czasu pracy, dlatego w trakcie pracy mogą sobie pograć w różnego rodzaju gry, lub skorzystać z siłowni, by po odpoczynku wrócić do pracy. W Firmie Google głównym wskaźnikiem jest wykonana praca, a nie czas, który spędzasz w pracy. Śniadania i obiady są darmowe. Obecnie w firmie pracuje około 100 osób.

Nowe biuro Google w Moskwie - 1

Hity

Pomoc - sterowanie

Czy wiesz, że do poruszania się po Wohoho możesz wykorzystać kilka skrótów klawiszowych?
  • - losowy materiał
  • - następny materiał
  • - poprzedni materiał
  • - do góry

Korzystając z serwisu oświadczasz, że akceptujesz regulamin.

Wszelkie materiały w serwisie generowane są poprzez zautomatyzowany agregator publicznie dostępnych treści. Właściciel serwisu nie bierze za nie odpowiedzialności. Jeżeli któryś z obrazków należy do Ciebie i przeszkadza Ci, że znalazł się tutaj napisz do nas, podając w link do materiału oraz informacje, które potwierdzają, że posiadasz prawa do danego obrazka.