Ciekawostki

Przedstawiamy materiały z kategorii Ciekawostki:

Rybacy uratowali jelenia (8 obrazków)

11.11.2011 o 03:58 - w Ciekawostki

W okolicach wyspy Havelock na otwartym morzu grupa rybaków uratowała od niechybnej śmierci małego jelonka, który przestraszony uciekał przed atakującym go tygrysem, ratując się skokiem do wody.

Rybacy uratowali jelenia - 1

Opuszczony Roller Coaster (25 obrazków)

10.11.2011 o 06:35 - w Ciekawostki

Roller Caster budowany jest po to by dostarczyć jak najszerszemu gronu ludzi dużo dobrej zabawy, odrobinę strachu oraz odpowiednią dawkę adrenaliny. Urządzenia te są zawsze oblegane przez tłumy ludzi dlatego dziw bierze że i tutaj przychodzi również kryzys i powoduje degradację tak licznie uczęszczanego miejsca, a wiadomo że raz zamknięte urządzenie nigdy nie odzyskuje swojej dawnej świetności. Jestem przekonany że powodem zamkniecie urządzenia, na pewno były w dużym stopniu durze koszty utrzymania, wady zbyt długą eksploatacją urządzenia albo wypadek.

Opuszczony Roller Coaster - 2

Tankowce przewożące paliwo do wojsk NATO w Afganistanie zostały zaatakowane przez sympatyków talibów.

Zbiornik NATO eksplodował w Pakistanie - 1

Dawne narzędzia dentystyczne (15 obrazków)

8.11.2011 o 03:48 - w Ciekawostki

Na sam widok tych narzędzi dentystycznych robi się człowiekowi niedobrze, bo wyglądają one jak narzędzia tortur. Nie potrafię sobie wyobrazić jak można było wtedy wytrzymać bul towarzyszący tym zabiegom, i co z tak zwaną higieną przyrządów dentystycznych. Jeszcze 20 lat temu sprzęt dentystyczny nie wyglądał tak strasznie jak ten na prezentowanych zdjęciach, ale i tak chodzenie wtedy do dentysty wiązało się z ciężkim bojem z samym sobą.

Dawne narzędzia dentystyczne - 1

W Jamał w Rosji znaleziono zamrożone dziecko mamuta, które ważyło 50 kg. Po zbadaniu okazało się, że zmarł w wieku 5 miesięcy 10.000 lat temu.

Zamrożone dzieci mamuta znalezione w Rosji - 1

Opuszczone miejsca (37 obrazków)

1.11.2011 o 03:38 - w Ciekawostki

Życie pisze scenariusze nie tylko ludziom ale i fabrykom, budynkom użytku publicznego, i nawet całym miastom. Coś musiało pójść nie tak że fabryka dająca zatrudnienie dzisiaj przestaje istnieć, budynki kiedyś tętniące życiem nie spełnia już swojej roli i zaczynają świecić pustkami, z przyczyn ekonomicznych z miasta wyjeżdżają ludzie za chlebem. Niegdyś w tych tętniących życiem miejscach nagle zagościła grobowa cisza. Zamglone i stęchłe powietrze przecina wszech obecną pustkę. Niesamowitą ciszę i niepokój unoszący się w powietrzu przerywa tylko hulający wiatr i kapiące gdzie niegdzie krople wody. Dlatego takie miejsca są chętnie odwiedzane przez ludzi, bo tu można poczuć piękno opuszczonych miejsc i upływającego czasu.

Opuszczone miejsca - 7
Opuszczone miejsca - 15
Opuszczone miejsca - 37

700-letnia mumia znaleziona w Chinach (13 obrazków)

31.10.2011 o 22:50 - w Ciekawostki

Podczas poszerzania jednej z ulic w mieście Taizhou w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin, robotnicy tam pracujący przypadkowo dokonali odkrycia trzech grobów z drewnianymi trumnami, zaledwie dwa metry pod powierzchnią ulicy. W jednej z nich znaleziono wspaniale zachowaną mumię kobiety, sprzed około 700 lat. Ciało kobiety i jej odzież zachowało się w stanie niemal nienaruszonym. Pochowana kobieta miała zaledwie 150 cm wzrostu. Po ubiorze uczeni wnioskują że była wysoko urodzoną osobą związaną z dynastią Ming. Mumia na prawej dłoni miała pierścień z czystego, zielonego jadeitu. W trumnie znajdowały się naczynia porcelanowe, kości zwierząt, zapisane karty papieru oraz inne zabytki. Zawartość całej trumny była zanurzona w brunatnym płynie.

700-letnia mumia znaleziona w Chinach - 2

Pustelnia San Colombano (12 obrazków)

31.10.2011 o 18:16 - w Ciekawostki

Ten budynek to Pustelnia San Colombano, która znajduje się w północnej części Włoch w regionie Trydent-Górna Adyga, między miejscowościami Vivenza a Rovereto, które należą do prowincji Trydent. Pustelnia jest jedną z najdziwniejszych budowli w Europie. Zbudowano ją w XIV wieku w 1319r. na pionowej ścianie skalnej na wysokości 120 m. n. p. m. Pustelnia San Colombano jest celem corocznych pielgrzymek i turystów przemierzających północne Włochy.

Pustelnia San Colombano - 4

Hity

Pomoc - sterowanie

Czy wiesz, że do poruszania się po Wohoho możesz wykorzystać kilka skrótów klawiszowych?
  • - losowy materiał
  • - następny materiał
  • - poprzedni materiał
  • - do góry

Korzystając z serwisu oświadczasz, że akceptujesz regulamin.

Wszelkie materiały w serwisie generowane są poprzez zautomatyzowany agregator publicznie dostępnych treści. Właściciel serwisu nie bierze za nie odpowiedzialności. Jeżeli któryś z obrazków należy do Ciebie i przeszkadza Ci, że znalazł się tutaj napisz do nas, podając w link do materiału oraz informacje, które potwierdzają, że posiadasz prawa do danego obrazka.