Ciekawostki

Przedstawiamy materiały z kategorii Ciekawostki:

Plantacja marihuany w Meksyku (7 obrazków)

30.10.2011 o 15:51 - w Ciekawostki

W Stanie Baja California około 320 km. na południe od przygranicznego miasta San Diego w USA, zlikwidowano największą nielegalną plantację marihuany jaką kiedykolwiek odkryto w Meksyku. Plantacja była zaopatrzona w sztuczny system nawadniana, przy jej pielęgnacji pracowało kilkadziesiąt osób. Z plantacji jednorazowo można było zebrać 120 ton narkotyku o czarno rynkowej wartości 160 milionów dolarów. Po brawurowej akcji armii z dymem poszło 120 hektarów pola.

Plantacja marihuany w Meksyku - 1

W 1920r. niedaleko Buenos Aires w Argentynie znad malowniczego jeziora Epecuen, zaczęło wyłaniać się piękne i urokliwe turystyczne miasteczko Villa Epecuen. W 1970r. miasteczko zamieszkiwało już około 5 tys. ludzi a gospodarka była w najwyższym szczytowym rozwoju. 10 listopada 1985r. miasteczko nawiedziła potężna ulewa. Urokliwe dotąd jezioro tak silnie wezbrało że 10-cio metrowe fale zmyły z powierzchni całe kurortowe miasteczko Epecuen. Na szczęście ludziom udało się uciec. Od tamtej pory do dziś miasteczko pozostało opuszczone.

Miasto zniszczone przez powódź- Epecuen, Argentyna - 3

Rozbite statki (25 obrazków)

30.10.2011 o 06:27 - w Ciekawostki

Każdy z tych wraków był kiedyś pięknym statkiem. Za każdym z nich kryje się jednak jakaś tragedia ludzi na nim przebywających. Wraki statków można spotkać na wszystkich morzach i oceanach całego świata. Najwięcej z nich pozostało po drugiej wojnie światowej. Niektóre statki zostały wyeksploatowane i porzucone, co niektóre padały ofiarą skał podwodnych i skał lodowych, dużo z nich wpadało na mieliznę i zostało porzuconych. Wraki te tworzą tak zwane naturalne cmentarzysko wraków.

Rozbite statki - 9

Witamy na farmie norek w Białorusi. Ginie tam co roku 2000 lisów i 80.000 norek. Biedne zwierzęta żyją w małych klatkach, a kiedy dorosną są zabijane w sposób bardzo bolesny. "Rolnik" wkłada metalowy zacisk do pyska oraz metalowy pręt w odbyt i włącza wysokie napięcie prądu, które rozchodzi się po ciele. Czasami wzrost siły mocy pręta w odbycie nie daje oczekiwanych rezultatów za pierwszym razem, więc powtarzają czynność do zabicia zwierzęcia. Inne powszechnie stosowane techniki to domowej roboty komory gazowe, jak np. podłączenie do rury wydechowej ciągnika. Robią również śmiertelne zastrzyki z różnych substancji chemicznych, które zabijają przez paraliż, co prowadzi do unieruchomienia zwierząt i wówczas żywcem obdzierają je ze skóry lub łamią im kark.

Umierają, bo ludzie chcą mieć ich futra - 5

.Urlopowicze korzystający z słonecznych kąpieli morskich nad brzegami Pacyfiku w meksykańskim Acapulco byli światkami niesamowitego wydarzenia jakim było pojawienie się ogromnej ławicy ryb. Olbrzymia ławica sardeli, sardynek, makreli i skalnika prążkowanego przesuwała się wzdłuż wybrzeża kurortu. Specjaliści oraz rybacy twierdzą że przyczyną mogła być fala tsunami która rozeszła się po Pacyfiku wskutek trzęsienia ziemi w pobliżu Japonii. Miejscowi rybacy tym razem nie musieli wypływać w może na połów, porzucili nawet sieci i czerpali ryby całymi wiadrami.

Duże roje ryb wzdłuż wybrzeża Acapulco - 1

Japonia- sześć miesięcy po tsunami (16 obrazków)

27.10.2011 o 06:16 - w Ciekawostki

Natura ma to do siebie że daje o sobie znać zawsze w najbardziej nieoczekiwanym momencie Przykładem może być Japonia . Na przełomie trzech miesięcy Japonię nawiedziły dwie katastrofy. 11 marca trzęsienie ziemi, a 3 czerwca – tsunami. Żeby tego było mało, to po tsunami doszło do awarii elektrowni atomowej, Dzięki sprawnej organizacji, niezwykłego zaangażowania i determinacji obywateli odbudowa państwa idzie w dobrym kierunku. Gołym okiem widać jak znikają sterty gruzów i porządkuje się krajobraz z różnego rodzaju pozostałości wyrządzonych przez żywioł

Japonia- sześć miesięcy po tsunami - 10

Międzynarodowy Ice Festival 2011 (30 obrazków)

18.10.2011 o 15:15 - w Ciekawostki

Międzynarodowy Festiwal Rzeźb Lodowych w Harbinie w Chinach odbywa się już od 30 lat i jest obok Japonii, Kanady i Norwegi jedną z najpopularniejszych imprez lodowych na świecie. Każdego roku na przełomie stycznia i lutego przez kilka tygodni Park Zhaolin zmienia się w bajkową krainę z wyrzeźbionymi w lodzie świątyniami, budowlami i posągami. Lodowe latarnie oświetlające tysiące lampek robią piorunujące wrażenie, na widzach przebywających w tym czasie na Harbinie Dzięki niskim temperaturom sięgającym nawet -30 stopni impreza ta morze zawsze dojść do skutku.

Międzynarodowy Ice Festival 2011 - 6
Międzynarodowy Ice Festival 2011 - 19

Muzeum wojny w Kambodży (28 obrazków)

18.10.2011 o 15:13 - w Ciekawostki

Muzeum wojny w Kambodży mieści się pod gołym niebem. Można zaobserwować pozostałości po takim sprzęcie militarnym jak, samoloty transportowe, samoloty bombowe, helikoptery, czołgi, łaziki, gaziki i moździerze. Broń taką jak kałasznikowy, erkaemy, cekaemy, miny piechotne, wybuchowe, granaty i bomby produkcji amerykańskiej, chińskiej i radzieckiej.

Muzeum wojny w Kambodży - 7

Hity

Pomoc - sterowanie

Czy wiesz, że do poruszania się po Wohoho możesz wykorzystać kilka skrótów klawiszowych?
  • - losowy materiał
  • - następny materiał
  • - poprzedni materiał
  • - do góry

Korzystając z serwisu oświadczasz, że akceptujesz regulamin.

Wszelkie materiały w serwisie generowane są poprzez zautomatyzowany agregator publicznie dostępnych treści. Właściciel serwisu nie bierze za nie odpowiedzialności. Jeżeli któryś z obrazków należy do Ciebie i przeszkadza Ci, że znalazł się tutaj napisz do nas, podając w link do materiału oraz informacje, które potwierdzają, że posiadasz prawa do danego obrazka.