Ciekawostki

Przedstawiamy materiały z kategorii Ciekawostki:

Piekło na ziemi (18 obrazków)

18.10.2011 o 15:11 - w Ciekawostki

W dobie rokiet komputerów i telewizji cyfrowej są takie miejsca na ziemi jak te w Mozambiku nieopodal lotniska w Maputo, gdzie na gnijących i wydzielających ohydny odór hałdach w skrajnej nędzy koczuje kilka tysięcy ludzi. Ludzie żywią się resztkami zgniłego mięsa oraz tym co znajdą i co nadaje się jeszcze do zjedzenia. Zbierają wszystko to co można sprzedać w punktach recyklingu. Miejsce to jest prawdziwym piekłem na ziemi, a ludzie wyglądają jak żywe zombi.

Piekło na ziemi - 4

1500 psów i 200 kotów (15 obrazków)

18.10.2011 o 15:06 - w Ciekawostki

Aby otworzyć największe schronisko dla zwierząt w Chinach, Ha Wenjin musiała sprzedać cały dorobek swojego życia .A mimo to trzeba jeszcze sporo pieniędzy włożyć aby ten przytułek dla zwierząt można nazwać schroniskiem. Obecnie przebywa tam 1500 psów i 200 kotów, którymi opiekuje się 12-nasto osobowa załoga pracownicza. Roczne utrzymanie schroniska kosztuje około 37500 tysięcy dolarów. Ponadto schronisko musi zostać przeniesione, gdyż na tym miejscu powstanie inna inwestycja, a schronisko ze względu na swoją hałaśliwość musi być usadowione daleko od zabudowań ludzkich.

1500 psów i 200 kotów - 14

Lego w Moskwie (47 obrazków)

18.10.2011 o 15:03 - w Ciekawostki

Klocki lego od samego początku fascynowały zawsze rzesze naszych maluchów, którzy potrafili tworzyć z nich niesamowite rzeczy. Kto by pomyślał że w Moskwie po latach powstanie Biuro Lego, w którym pracują dorosłe dzieci.

Lego w Moskwie - 22

To miejsce nie jest najlepszym ale naj egzotyczniejszym miejscem do gry w piłkę nożną na piasku. Zawodnicy na tym boisku wyłącznie skupiają się na grze w piłkę.

Najlepsze miejsce na świecie do gry w piłkę nożną - 4

Skonfiskowana Marihuana (13 obrazków)

18.10.2011 o 14:45 - w Ciekawostki

W Meksyku na pograniczu ze Stanami Zjednoczonymi w miejscowości Tijuana policja i służby bezpieczeństwa skonfiskowały 134 tony marihuany, o łącznej wartości 340 mln dolarów. W akcji tej zatrzymano 11 ludzi. Marihuana była spakowana w 10 tyś. paczek, które po przeliczeniu zostały spalone. Ze względu na tak dużą ilość marihuany proces palenia trwał dwa dni. Był to największy w historii kraju ładunek przechwycony przez służby bezpieczeństwa.

Skonfiskowana Marihuana - 11

Każdy widział lub słyszał o pomniku "Chrystusa Odkupiciela" w Rio de Janeiro, który ma 38 m wysokości. Ale czy wiesz, że w małym, polskim miasteczku jest teraz jeszcze większy posąg Jezusa Chrystusa? Ma on 52,5 m wysokości i jest aktualnie największą na świecie figurą Chrystusa. Projekt kosztował prawie 1,5 miliona euro!

Gigantyczna statua Jezusa Chrystusa w Polsce - 12

Oblodzona latarnia (6 obrazków)

18.10.2011 o 14:33 - w Ciekawostki

Kolejny raz natura pokazała na co ją stać. Gdyby nie zrobione zdjęcie latarni która znajduje się nad brzegu jeziora Erie w Stanach Zjednoczonych to nikt by nie zgadł co kryje się pod tą skorupą lodu. Z tego wynika że nie tylko ludzie tworzą fantastyczne rzeźby lodowe.

Oblodzona latarnia - 5

Sztuczne wyspy w Dubaju (13 obrazków)

18.10.2011 o 14:21 - w Ciekawostki

Palm Islands jest sztucznym archipelagiem w Dubaju, Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Zatoce Perskiej, który jest Budowany przez Nakheel Properties, dewelopera nieruchomości, który zatrudnił belgijskich i holenderskich pracowników oraz morskich wykonawców Jan De Nul i Van Oord. Niektórzy z nich są największymi na świecie specjalistami w rekultywacji gruntów. Każda osada jest w kształcie palmy, na której będzie wiele budynków mieszkalnych jak i rozrywkowych. Palm Islands znajduje się na 520 kilometrach plaży w Dubaju. Pierwsze dwie wyspy Palm Jumeirah i Palm Jebel Ali zajmować będą około 100 mln metrów sześciennych skał oraz piasku. Natomiast Palm Deira będzie zawierać około 1 mld metrów sześciennych skał i piasku. Wszystkie materiały są wydobywane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na trzech wyspach ma znajdować się ponad 100 luksusowych hoteli, ekskluzywnych willi oraz apartamenty, parki wodne, restauracje, centra handlowe, obiekty sportowe i uzdrowiska. Tworzenie archipelagu rozpoczęło się w czerwcu 2001 roku. Budowa była pierwotnie zaplanowana na 10-15 lat, ale to było przed uderzeniem kryzysu kredytowego w Dubaju.

Sztuczne wyspy w Dubaju - 1

Hity

Pomoc - sterowanie

Czy wiesz, że do poruszania się po Wohoho możesz wykorzystać kilka skrótów klawiszowych?
  • - losowy materiał
  • - następny materiał
  • - poprzedni materiał
  • - do góry

Korzystając z serwisu oświadczasz, że akceptujesz regulamin.

Wszelkie materiały w serwisie generowane są poprzez zautomatyzowany agregator publicznie dostępnych treści. Właściciel serwisu nie bierze za nie odpowiedzialności. Jeżeli któryś z obrazków należy do Ciebie i przeszkadza Ci, że znalazł się tutaj napisz do nas, podając w link do materiału oraz informacje, które potwierdzają, że posiadasz prawa do danego obrazka.